Rozpoczęcie roku 2019/2020

16 października 2019r. rozpoczęliśmy nowy rok akademicki,już tradycyjnie w Zamku w Krokowej.Z roku na rok jesteśmy coraz większą grupą.w minionym roku nasz UTW liczył 50 słuchaczy,natomiast dzisiaj dołączyło do nas kolejnych 8 słuchaczy ,a zapowiadają się kolejni,mamy nadzieję,że Zamek nas jeszcze pomieści 🙂

Dzień ten był wyjątkowy,ponieważ wspólnie zasadziliśmy na Placu Św.Jana Pawła w Krokowej drzewko /platan/,które otrzymaliśmy za wieloletnie wsparcie Puckiego Hospicjum z dedykacją „Niech to drzewko zapuści korzenie dobroci”

Wycieczka do Lwowa 20-23 października 2019r.

Pomysł wycieczki dla słuchaczy UTW zrodził się podczas pobytu mojego i Marioli w Lwowie w maju 2019r. Tam dokonałyśmy wyboru i wstępnej rezerwacji hotelu Blum Hotel oraz wyboru przewodnika -Vadam Kaczorowski i transportu autokarowego w Lwowie.

I tak po przyjeździe do kraju poleciało już dalej, wstępna kalkulacja, termin pobytu,listy uczestników,rezerwacja grupowa przelotów Wizz air ,kontakty z restauracjami i PROGRAM

20 października 2019r 11.30 Spotkanie na lotnisku w Gdańsku

13.45 Wylot z Gdańska – linie Wizz air

16.05 Przylot do Lwowa ( wg czasu tam obowiązującego)

transfer autokarowy do Blum Hotel, Drogobycha 4 , Lviv-zakwaterowanie (26 osób)

19.00 Obiadokolacja w restauracji Baczewski (ca 600 m pieszo,wyjście z hotelu 18.40)

21 października (poniedziałek)

8.00-9.00 Śniadanie

10.00 Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem /Władziu:) / w tym:

Autokarowa wycieczka (3 godz.) zwiedzanie: Katedra św.Jura,Politechnika,cmentarz

Łyczakowski,Panteon Zasłużonych,cmentarz Orląt

następnie zwiedzanie Lwowa na pieszo z przewodnikiem:Opera,Stare miasto,

Katedra Ormiańska,Apteka muzeum,kamienica Królewska,kopalnia Kawy,fabryka

Czekolady,dzielnica Żydowska,katedra Łacińska,kaplica Boimów,plac rynek

17.00/18.00 Obiadokolacja w restauracji Arsenal

22 października (wtorek)

8.00- 9.00 Śniadanie

10.00 Autokarowa wycieczka (całodniowa) do Zbaraży i Tarnopola

Zwiedzanie: Zamek w Złociowie,zamek Zbarażskich,kościół o. Bernardynów w Zbaraży,

kościół o.Dominikanów w Tarnopolu,Nadstawna cerkiew,park Toplice,jezioro nad Seretem,

teatr,Tarnopolskie korzno(promenada).

18.00 Powrót do hotelu w Lwowie

19.00 Obiadokolacja

23 października (środa)

9.00-10.00 Śniadanie

10.00 -12.00 Czas wolny

12.00 zdanie kluczy do pokoi ( bagaże gromadzimy w 1 pokoju na terenie hotelu)

12.00-18.00 Czas wolny we Lwowie (ewentualne zwiedzanie we własnym zakresie)

18.30- 20.00 Obiadokolacja

20.00 transfer autokarem na lotnisko

23.00 odlot samolotu do Gdańska linie Wizz air

23.15 planowy przylot do Gdańska już wg czasu obowiązującego w Polsce

Obejrzyj Film

Ten zapach i smak kawy zachęca nas do kolejnej wizyty w Lwowie 🙂

TERMINY ZAJĘĆ W ROKU 2019/2020 – II semestr

Poniedziałek – 10.02.20r, 24.02.20r.9.03.20r.23.03.20r.6.04.20r.20.04.20r.4.05.20r .18.05.20r     1.06.20r

Godzina

Przedmiot

Prowadzący

Miejsce zajęć

13:00–14:30

Podstawy informatyki

mgr Beata Minga

Szkoła Podstawowa w Sławoszynie

14:30–16:00

Język angielski

mgr Wioleta Marszall

Szkoła Podstawowa w Sławoszynie

Środa – 12.02.20r.26.02.20r.11.03.20r.25.03.20r8.04.20r.22.04.20r.6.05.20r.   20.0520r.3.06.20r

Godzina

Przedmiot

Prowadzący

Miejsce zajęć

15:30-17:00

Edukacja prozdrowotna

lek. med. Wojciech Targowski

Zamek w Krokowej

17:10-18:40

Psychologia na co dzień

mgr Magdalena Żelewska

Zamek w Krokowej

czwartek – 13.02.20r.27.02.20r.12.03.20r.26.03.20r.9.04.20r.23.04.20r.7.05.20r.  21.05.20r.4.06.20r.

Godzina

Przedmiot

Prowadzący

Miejsce zajęć

15:30-

-17:00

Język niemiecki

mgr Patrycja Szczerba

Zamek w Krokowej

Aqua aerobic – wtorki, czwartki – godz. 9.00 – basen w Cetniewie – prowadząca – mgr Monika Lipska

Spotkania  integracyjne:                                                                                                                        1.Spotkanie  majówkowe  –20.05.2020r. (środa)

2.Zakończenie roku szkolnego  – 10.06.2020r. (środa)

3.Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni – 4.06.2020r. (czwartek)

Opiekunowie Grup

Podstawy informatyki            –       Gertruda Tarnowska

Język angielski                         –       Marek Labuda

Język niemiecki                       –       Grażyna Soldatk

Edukacja Prozdrowotna        –       Irena Miler

Psychologia na co dzień         –       Wanda Wika

Aqua aerobik                           –        Urszula Marszall