Archiwum kategorii: Informacje

Aktualizacja wpisu – Wyjazd do Teatru Muzycznego

Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni na Musical HAIR SPRAY pierwotnie zaplanowany na 4 czerwiec 2020r., następnie przełożony na dzień 21 stycznia 2021r stoi nadal pod znakiem zapytania.Proszę jeszcze o trochę cierpliwości .Jestem w kontakcie z teatrem muzycznym.Nadal deklaruję chęć wyjazdu w nowym możliwym terminie z zaznaczeniem do końca czerwca br. Jednakże nie zależy to już ode mnie i być może kwota za bilety zostanie w całości zwrócona. Zainteresowanych powiadomię SMS i będę prosiła wówczas o podanie Waszych nr kont bankowych celem dokonania ZWROTU.

Życzę zdrowia,trzymajcie się cieplutko i do zobaczenia 🙂 🙂 🙂

PILNE!!!

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Puckiego! /Info:Starosta Pucki/

W najbliższą sobotę, 10 października Powiat Pucki wejdzie do tzw. czerwonej strefy. Co to oznacza?Poniżej prezentujemy zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czerwonej strefie:

– organizacja kongresów i targówzakaz organizacji

– wydarzenia kulturalne – zakaz organizacji;

– wydarzenia sportowe – bez publiczności;

– gastronomia – w lokalach gastronomicznych przebywać może 1 osoba na 4 m2; prowadzenie działalności możliwe od 6.00–22.00; nie dotyczy usług cateringowych i dowozu; – działalność hotelarska – obecnie jest dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek, stosuje się przepisy dotyczące kongresów, basenów, siłowni oraz działalności kulturalnej – jeśli taka jest świadczona w hotelu itp.

– aquaparki i baseny – 75% obłożenia obiektu w aquaparkach;

– wesołe miasteczka, parki rozrywki i rekreacyjne – zakaz prowadzenia działalności;

– siłownie – 1 osoba na 10 m2;

– kina – na sali kinowej może przebywać 25% publiczności;

– sanatoria, rehabilitacja, uzdrowiska – warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci;

– zgromadzenia – zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób, a odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos;

– kościoły – jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult; w strefie czerwonej 50% obłożenia budynku (kościoła) lub innego obiektu kultu religijnego oraz obowiązek zakrywania ust i nosa; jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz, to trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos (z wyłączeniem osób sprawujących kult); w strefie czerwonej obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i obowiązek zakrywania ust i nosa;

– wesela i inne uroczystości „rodzinne” – 50 osób w strefie czerwonej, z wyjątkiem obsługi – zmiany dotyczące uroczystości rodzinnych wchodzą od 17 października 2020 r.- inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju – 50 osób w strefie czerwonej, z wyjątkiem obsługi;

– transport zbiorowy – w strefie czerwonej może być zajęte 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego;

– maski – zakrywanie ust i nosa obowiązuje wszędzie maski w przestrzeni publicznej;

– handel – jest obowiązek noszenia masek przez klientów podczas zakupu towarów lub usług ,rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk;

– poprawa kondycji fizycznej (ujęta w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z) ( sauny,solaria) -zakaz prowadzenia działalności;

– kluby nocne, dyskoteki – zakaz prowadzenia działalności;

– salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu – w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Pilates

Od 5 października w każdy poniedziałek o godz.16.30 zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach z pilatesu przez nas organizowanych na sali w Sławoszynie. Zapewnimy sprzęt do ćwiczeń. Chętnych prosimy o zgłoszenie telefoniczne do Marioli lub Urszuli do 28 września br.

Aktualizacja wpisu -wyjazd do teatru muzycznego

Bilety do teatru na dzień 4 czerwca br, które mi Państwo sprawnie dostarczyliście zamieniłam na pierwszy możliwy na dzisiaj termin tj 21 stycznia 2021 roku ,reasumując:

Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni na Musical HAIR SPRAY odbędzie się 21 stycznia 2021 roku /czwartek/ na godz. 19.00

Bilety wstępu w tej samej cenie pozostaną na razie u mnie.

Lista uczestników jest nadal aktualna

Wyjazd do teatru

Wyjazd do teatru muzycznego dnia 4 czerwca br jest odwołany.

Dokonamy zwrotu biletów do kasy teatru,ale na pieniążki być może będziemy musieli poczekać (ustawowo do 180 dni)

Zatem proszę o cierpliwość,pozostajemy w kontakcie SMS

Życzymy Wam i sobie szybkiego powrotu do normalności.

Wycieczka do Szwecji

OFERTA WYCIECZKOWA – SZWECJA OD KUCHNI-13 lipca br

Odkryj smak prawdziwej Szwecji wśród niezwykłych krajobrazów. Czekają Cię degustacje w miejscach, gdzie nie trafiają turyści. Poznasz autentyczne smaki i zachwycisz się pięknem przyrody. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem i okazja do posmakowania Szwecji

13 LIPCA wieczorem -rejs promem do Karlskorony

Następnego dnia po śniadaniu:
• Wyjazd autokarem z terminalu pół godziny po przypłynięciu promu.
• Na początek przystanek w wędzarni ryb – degustacja, zwiedzanie i możliwość zakupów. A więc smaki morza. Wędzone bałtyckie specjały, takie jak łosoś, śledź czy węgorz są bardzo popularne w Szwecji przez cały rok i stanowią nieodłączny składnik „szwedzkiego stołu”.
• Kolejny przystanek to farma kóz w Orranäs* – degustacja serów kozich, zwiedzanie farmy, możliwość zakupów. Szwecja zawsze słynęła z serów a produkty z Orranäs zdobywały nagrody w wielu ogólnokrajowych konkursach!
• Spacer na punkt widokowy w rezerwacie przyrody Hallarumsviken*.
• Wizyta w Muzeum Blekinge i degustacja tradycyjnych szwedzkich nalewek w dawnej rezydencji hrabiego Wachtmeistera. Kolejna rzecz, na której Szwedzi dobrze się znają. Co dodać do wódki, żeby smakowała jeszcze lepiej? Na to pytanie najlepiej odpowie sam gospodarz, hrabia Wachtmeister i jego służba!
• Czas wolny w Karlskronie – dla chętnych krótkie zwiedzanie a potem czas na lunch lub odkrywanie miasta na własną rękę.
Popołudnie
• Wizyta w gospodarstwie i hodowli danieli Askunga Dovvilt, okazja do posmakowania wędlin z dziczyzny. Czyli odpowiedź na pytanie, jak smakuje jeleń, łoś i renifer. Miejscowy sklep oferuje poza tym najróżniejsze specjały wielu lokalnych producentów.
• Tradycyjna szwedzka przerwa na kawę. Czyli zwyczaj, bez którego Szwedzi nie wyobrażają sobie przedpołudnia ani popołudnia. Okazja do spróbowania „szwedzkiej” kawy w połączeniu z deserem.
• Coś na poprawę trawienia – popołudniowy spacer po parku zdrojowym w Ronneby.
• Na koniec, jeżeli wystarczy czasu, zakupy spożywcze w centrum handlowym Amiralen* – przewodnik chętnie pomoże wybrać coś specjalnego!
• Powrót na terminal w Karlskronie i wypłynięcie promu godz. 19.30/21.00.
. Kolacja na promie

15 lipca w godzinach rannych przypłynięcie do Gdyni

CENA – 560 zł

W cenie wycieczki:

rejs promem do Szwecji i z powrotem
• 2 noclegi w kabinie 2-os. z łazienką
• bufet śniadaniowy Gd-Ka
• obiadokolacja (danie dnia) Ka-Gd
• całodzienna wycieczka autokarowa
• 4 degustacje
• rozrywka na promie (
dyskoteka przy muzyce na żywo)

UWAGA: z powodu obecnie obowiązujących ograniczeń -organizacja powyższego wyjazdu,a co za tym idzie wpłaty zaliczki zostały wstrzymane do odwołania,

TERMINY ZAJĘĆ W ROKU 2019/2020 – II semestr

Poniedziałek – 10.02.20r, 24.02.20r.9.03.20r.23.03.20r.6.04.20r.20.04.20r.4.05.20r .18.05.20r     1.06.20r

Godzina

Przedmiot

Prowadzący

Miejsce zajęć

13:00–14:30

Podstawy informatyki

mgr Beata Minga

Szkoła Podstawowa w Sławoszynie

14:30–16:00

Język angielski

mgr Wioleta Marszall

Szkoła Podstawowa w Sławoszynie

Środa – 12.02.20r.26.02.20r.11.03.20r.25.03.20r8.04.20r.22.04.20r.6.05.20r.   20.0520r.3.06.20r

Godzina

Przedmiot

Prowadzący

Miejsce zajęć

15:30-17:00

Edukacja prozdrowotna

lek. med. Wojciech Targowski

Zamek w Krokowej

17:10-18:40

Psychologia na co dzień

mgr Magdalena Żelewska

Zamek w Krokowej

czwartek – 13.02.20r.27.02.20r.12.03.20r.26.03.20r.9.04.20r.23.04.20r.7.05.20r.  21.05.20r.4.06.20r.

Godzina

Przedmiot

Prowadzący

Miejsce zajęć

15:30-

-17:00

Język niemiecki

mgr Patrycja Szczerba

Zamek w Krokowej

Aqua aerobic – wtorki, czwartki – godz. 9.00 – basen w Cetniewie – prowadząca – mgr Monika Lipska

Spotkania  integracyjne:                                                                                                                        1.Spotkanie  majówkowe  –20.05.2020r. (środa)

2.Zakończenie roku szkolnego  – 10.06.2020r. (środa)

3.Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni – 4.06.2020r. (czwartek)

Opiekunowie Grup

Podstawy informatyki            –       Gertruda Tarnowska

Język angielski                         –       Marek Labuda

Język niemiecki                       –       Grażyna Soldatk

Edukacja Prozdrowotna        –       Irena Miler

Psychologia na co dzień         –       Wanda Wika

Aqua aerobik                           –        Urszula Marszall